Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Padi penale për kompanitë që keqpërdorën ndihmat e Qeverisë për përballimin e Covid-19

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator – I pyetur nga gazetari i TV21 në TVM sonte kryeministri Zoran Zaev, ku u zhvillua një debatë me gazetarët, nëse Prokuroria do të ndjekë penalisht kompanitë që nuk paguanin paga edhe pasi morën subvencione shtetërore, tha se kompanitë që nuk paguan pagat dhe morën ndihmë nga shtetit fituan padi penale.

“Duke njoftuar publikisht se kush nuk i ka paguar pagat dhe mori ndihmë nga shteti, 30% menjëherë u paguan, rreth 70% fituan padi penale në atë moment. Të gjithë raportohen drejtpërdrejtë në Prokurorinë Publike. Paratë janë dhënë për një qëllim specifik, kjo është paga e punëtorëve”, deklaroi kryeministri Zaev.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Takimi Mickoski-Lamert: Vazhdon bashkëpunimi me Fondacionin “Konrad Adenauer”

T E

Qyteti i alfabetit pa shkolla shqipe, nga reportazhi i vitit 2017 nuk ndryshon asgjë?

T E

Zaev – Shajder: Ekzistojnë mundësi për zgjidhje dalëse pas bllokimit nga Bullgaria

T E

Shilegov paralajmëron se do të kandidohet edhe për një mandat si i pari i Qytetit

E.E.

Ali Ahmeti merr çmimin “Doctor Honoris Causa” nga UT-ja, zotohet se do të punojë për cilësinë e arsimit

E.E.

Nga coronavirusi vdiq ish kryeshefi i SPB-Veles, Igor Angellovski

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...