Padi penale për “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm” për pronarin e kalit që lëvizte nëpër autostradë

Tetovë, 6 tetor – Policia  e Tetovës ngriti padi penale për një banor të qytetit, kali i të cilit lëvizte i pakontrolluar përgjatë autostradës Tetovë-Shkup muajin e kaluar. Pronari duhet të përgjigjet për vepër penale “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm”.

 

“Sektori për Punë të Brendshme Tetovë deri te Prokuroria Themelore Publike e Tetovës ngriti padi penale kundër tetovarit 34 vjeçar N.K. për shkak të bazave të dyshimit se ka kryer vepër penale “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm”, i dënueshëm sipas nenit 288 të Kodit Penal”, thuhet në informacionin e zëdhënësit të SPB-së Tetovë, Marjan Josifoski.

I denoncuari dyshohet se më 21 shtator të këtij viti, në periudhën nga ora 14:00 deri në 14:30, pa kontroll e ka lënë kalin e tij me karrocë, i cili ka filuar të ikë nëpër autostradën Tetovë-Shkup, gjegjësisht të lëvizë në drejtim të kundërt dhe ta rrezikojë sigurinë e pjesëmarrësve në komunikacion.  

Related posts

Aksion i madh policor në vendkalimin kufitar Bogorodicë, sekuestrohet sasi e madhe e drogës, 5 persona të arrestuar

D V

Si rrah me shkop bejsbolli shtetasi i Maqedonisë në Itali

D V

Një punëtor lëndohet gjatë një incidenti në “Makstil”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More