Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Pajisja që i tregon punëdhënësit se a jeni të kënaqur me punën

Teknologjia ka përparuar aq shumë sa tashmë është bërë e mundur që pronarët e kompanive të mund të kuptojnë edhe nëse punëtorët janë të kënaqur apo jo me punën që bëjnë.

Pajisja më e fundit e quajtur “Moodbeam” është si një lloj orë dore, e cila ka dy pulla, një të verdhë dhe një të kaltër. Ideja është që ju duhet të shtypni të verdhën nëse jeni të lumtur dhe të kaltrën kur nuk jeni të lumtur, shkruan BBC.

E synuar për kompanitë të cilat dëshirojnë të vëzhgojnë mirëqenien e stafit të tyre që punon nga shtëpia, qëllimi i pajisjes është që punëtorët ta përdorin atë për të shprehur kënaqësitë apo pakënaqësitë e tyre, varësisht se si ndihen.

“Bizneset po provojnë të qëndrojnë në lidhje të vazhdueshme me ata që punojnë nga shtëpitë. Kështu, në vend se t’i thërrasin vazhdimisht dhe t’i pyesin se si janë, kjo mund të bëhet nga vetë punëtorët me vetëm një shtypje”, është shprehur themeluesja e “Moodbeam” Christina Colmer McHugh.

Ideja për këtë produkt asaj i erdhi pasi kishte vërejtur se vajza e saj nuk po kalonte mirë në shkollë dhe ajo donte që të dinte vazhdimisht se si po ndihej ajo.

Postime të ngjashme

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

Këto foto nudo tani lejohen në Instagram

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...