Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Pakoja e katërt do të realizohet pasi të kalojë ribalanci i Buxhetit në Kuvend, thotë Bekteshi

Zhurnal Ads

Shkup, 5 tetor, zhurnal.mk – Masat e paketës së katërt do të fillojnë të realizohen sapo të miratohet ribalanci i Buxheti në Kuvend. Gjithçka po shkon sipas planit dhe të gjithë biznesmenët dhe qytetarët do të marrin ndihmën në kohë, tha sot ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Bekteshi tha se në konsultim me odat ekonomike i përgatisin programet dhe kriteret dhe se sapo të miratohet ribalanci i Buxheti, që të nesërmen do të fillojë zbatimi i masave.

“Ribalanci i Buxheti u miratua në seancën e djeshme të Qeverisë. Masat nga grupi i katërt do të fillojnë të zbatohen menjëherë pasi të kalojë ribalanci në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Si Ministri e Ekonomisë, duke pasur parasysh që po zbatojmë disa masa që dalin nga seti i katërt, tashmë jemi në negociata për kriteret me odat ekonomike, jemi duke përgatitur programet. Kur të miratohet ribalanci i Buxheti, ditën tjetër do të përcaktojmë programet dhe do të fillojmë me realizimin”, tha Bekteshi para fillimit të kremtimit të sotëm të Ditës Botërore të Vranecit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Georgievski shkeli marrëveshjen për nxënësit e Idrizovës, nuk u bë as shkolla e as paralelja shqipe

Z H

Bytyqi: Qeverinë greke e shohim si partner

E.E.

Monedha kineze forcohet në nivelin më të lartë në dy vjet dhe pritet të vijojë rritjen

R ZH

VMRO-DPMNE-ja akuzon Qeverinë për veton bullgare

E.E.

Deputetëve iu duhen llaptopët, por shteti t’iu ndihmojë edhe nxënësve, studentëve, mësuesve…

admin

Konferencë shkencore ndërkombëtare “Vlerat euroatlantike të Ballkanit”

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...