Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pala serbe: Në Bruksel është hapur tema e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe

Zhurnal Ads

Shefi i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, Petar Petkovic, ka thënë se në takimin e sotëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është diskutuar çështja e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Ai tha se të gjithë duhet ta dinë se cilat çështje ngrihen në tryezën e diskutimit, raporton agjencia e lajmeve serbe, Tanjug.

“Takimi ynë dypalësh dhe trepalësh filloi me çështjen e Komunave me shumicë serbe. Të gjithë duhet ta dinë se çfarëdo çështje që ngrihet, cilado çështje diskutohet në dialog, ne nuk mund të përparojmë pa formimin e Asociacionit. Tani është e qartë për të gjithë”, u tha Petkoviç gazetarëve në Bruksel”, tha ai.

Ndërkohë nga Qeveria e Kosovës nuk është përmendur të jetë diskutuar çështja e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Vetëm është thënë se nuk ka pasur asnjë rezultat në takimin e sotëm ndërmjet dy vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pas rritjes së rasteve me Coronavirus, Zemaj mbledh Bordin Këshilldhënës

admin

Kurti: Qeveria po e pamundësonë kalimin e pakos së rimëkëmbjes në Kuvend

admin

Osmani e Gashi dënohen me nga tre vjet burgim për shpërdorim të Fondit të 3-përqindëshit

S.B.

Lirohet rruga për qarkullim, makina e dyshuar pranë AKI-së konfiskohet

admin

Osmani takon ambasadorin Rohde për nder të 30 vjetorit të bashkimit të dy Gjermanive

admin

Ambasada Amerikane: Partitë ta respektojnë vendimin e Kushtetueses

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...