Agjencia Zhurnal.mk

Palapeta amerikane që deri tani nuk keni pasur rastin t’i provoni: të buta, të shijshme – të shkrihen në gojë

Përbërësit:

▪ 2 filxhanë miell,
▪ 2 lugë të vogla pluhur për simite,
▪ gjysmë luge të vogël kripë,
▪ 2 lugë sheqer,
▪ 1 sheqer vaniljeje,
▪ 2 filxhanë qumësht,
▪ 4 lugë vaj,
▪ 2 vezë.

Udhëzimi:

Përzieni ndaras përbërësit e thatë dhe të njomë. Lehtë bashkoni dhe përzieni në mikser 2 – 3 minuta.

Tiganin e lyer ngroheni në temperaturë mesatare. Me garuzhdë qitni brumin në tigan.

Piqeni rreth një minute (do ta dini që ana e poshtme është e pjekur kur në anën e papjekur të shfaqen flluska), kthejeni mbrapsht ngadalë dhe fërgojeni edhe anën tjetër.

Përbërësit:

▪ 2 filxhanë miell,
▪ 2 lugë të vogla pluhur për simite,
▪ gjysmë luge të vogël kripë,
▪ 2 lugë sheqer,
▪ 1 sheqer vaniljeje,
▪ 2 filxhanë qumësht,
▪ 4 lugë vaj,
▪ 2 vezë.

Udhëzimi:

Përzieni ndaras përbërësit e thatë dhe të njomë. Lehtë bashkoni dhe përzieni në mikser 2 – 3 minuta.

Tiganin e lyer ngroheni në temperaturë mesatare. Me garuzhdë qitni brumin në tigan.

Piqeni rreth një minute (do ta dini që ana e poshtme është e pjekur kur në anën e papjekur të shfaqen flluska), kthejeni mbrapsht ngadalë dhe fërgojeni edhe anën tjetër.

Palapetat mund t’i radhisni njërën mbi tjetrën dhe t’i qitni sipër çokollatë, mjaltë, shurup panje, t’i shtoni pemë, akullore, sipas dëshirës.

Palapetat mund t’i radhisni njërën mbi tjetrën dhe t’i qitni sipër çokollatë, mjaltë, shurup panje, t’i shtoni pemë, akullore, sipas dëshirës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!