Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Palevski: Mijalkov më kërcënoi se do të më fuste në një fuçi me acid

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Ljupço Palevski, president i Partisë së Tretë, akuzoi Kryeministrin Zoran Zaev dhe ish shefin e policisë sekrete Saso Mijalkov se qëndronin pas sulmit ndaj tij përpara disa ditëve nga disa meshkuj të maskuar e me shufra.

Ai deklaroi se Mijalkov e kërcënoi ta fuste në një fuçi me acid.

“Unë kam dëshmitarë për këtë, të përgatitur në gjykatë, ku dhe kur ai kërcënoi të më fuste në një fuçi acid në mënyrë që të mos ekzistoja,” tha ai për Alfa.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dita e tretë e debatit në Kuvend për propozim-buxhetin plotësues për vitin 2021

E.E.

Mbyllet objekti për video-lojëra në Kumanovë, shkelen masat kundër Covid-19

T E

Buxhovi për Zhurnal: Shqiptarët duhet të krëkojnë barazi kushtetuese në Maqedoni

D J

Moti sot me vranësira dhe temperatura deri 13 gradë

Z H

Suksesi i jashtëzakonshëm nga nxënësit e ShMP ” Jahja Kemal”

R ZH

Xhaferi takim me ambasadoren suedeze: Për shkak virusit, Kuvendi po mendon alternativë tjetër të punës

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...