Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pallaska për Qeverinë: Hiprokrizi, premtuan konfiskim të pasurisë, tash ua heqin shtesat pensionistëve

uristi kosovar, Dastid Pallaska ka thënë se Qeveria Kurti kishte premtuar diçka tjetër në fushatë elektorale, derisa, tashmë diçka tjetër ka vepruar kur është votuar në krye të ekzekutivit, Albin Kurti.

Pallaska në një shkrim në Facebook ka thënë se premtimi elektoral i qeverisë Kurti dhe fokusi medial ishte te lajmi për konfiskimin e pasurisë të pajustifikueshme.

Veprimi qeveritar ndërkaq, shton ai, është heqja e shtesave për pensionistët në kohë të pandemisë.

“Premtimi elektoral dhe fokusi medial: Konfiskimi i pasurisë së pajustifikueshme. Veprimi qeveritar: Heqja e shtesave për pensionistët në kohë pandemie. Shembull shkollor i hipokrizisë së popullizmit”, ka thënë i njëjti.

Postime të ngjashme

Ky është Agimi që u fotografua gjatë luftës në Kosovë teksa kalonte përmes gardhit me gjemba

Bekim Laçi

Bulliqi: S’kam nevojë për truproje se qytetarët më kanë zgjedhur

Bekim Laçi

Gjakova kremton 22-vjetorin e çlirimit

Bekim Laçi

Xhavit Haliti: Serbia ka një plan të rrezikshëm për Kosovën dhe Ballkanin

Bekim Laçi

Profesori nga Beogradi para takimit Kosovë-Serbi: Vuçiq do të kushtëzojë vazhdimin e dialogut me zbatimin e Asociacionit

Bekim Laçi

Situata me pandeminë në vend, 434 raste aktive dhe afro 100 mijë qytetarë të vaksinuar

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...