Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Pallati i Buckinghamit është më i qetë me largimin e Princit Harry dhe Meghan Markle

Pallati i Buckinghamit është një ‘shumë më i qetë’ pa Meghan Markle dhe Princin Harry, kanë pohuar burimet brenda këtij pallati.

Duka, 35 vjeç dhe Dukesha e Sussex-it, 39 vjeçe, u larguan nga detyra si mbretër të vijës së parë të frontit në mars, vitin e kaluar dhe u transferuan në ShBA, me djalin e tyre Archie, ku ata tani jetojnë në një rezidencë prej 14 milionë dollarësh në Kaliforni.

Dhe me Princin Andrew duke u hequr nga të gjitha detyrat pas skandalit që lidhi miqësinë e tij me miliarderin pedofil Jeffrey Epstein, Mbretëria ka mbetur pa tri mbretër të punësuar, shkruan DailyMail.

“Një nga çështjet kryesore me Harryn dhe Meghanin kur ishin pjesë e familjes ishte paaftësia e tyre për të kuptuar se si funksiononin gjërat”, pretendoi një burim, sipas The Mirror.

“Ka qenë shumë më e thjeshtë pa ta, dhe mendimin e tyre se mund të bëjnë çfarë të duan. Gjërat janë shumë më të qeta”.

Ndërsa Princi Charles thuhet se po punon se si do të duken gjërat me angazhimet e ardhshme pas vdekjes së babait të tij, Princit Philip, të premten e kaluar, në moshën 99 vjeçe, mendohet se Princi Edward dhe Sophie Wessex, që janë vlerësuar si ‘arma e fshehtë’ e familjes mbretërore në një kohë me trazira, do të rriten për të ndihmuar.

Mbështetja tjetër do të vijë nga Dukesha e Cornwall, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit dhe Princesha Anne.

Duke shkruar për ‘Town & Country’, gazetarja mbretërore dhe autorja Victoria Murphy tregoi se si Sophie, gruaja e Princit Edward, djali i vogël i Mbretëreshës, është bërë një anëtare e palëkundur e familjes mbretërore falë natyrës së saj në tokë dhe qasjes së sigurt në heshtje të detyrave të saj mbretërore.

“Puna e saj nuk merr rregullisht atë lloj vëmendjeje mediatike që komanda mbretërore më e re, por Sophie, tani 55, është bërë një anëtare e palëkundur e firmës mbretërore”, shkroi Murphy, duke shtuar: “Vëmendja e Sophie-s është intensifikuar në vakumin që u la ndërsa Princi Harry dhe Meghan Markle u tërhoqën”.

Postime të ngjashme

Kendall Jenner shihet në shëtitje në Los Angeles, pasi tregoi se kishte vuajtur nga ankthi

S.B.

Seria italiane që lufton racizmin

S.B.

Fansat e Ed Sheeran nxitin spekulime se artisti do të sjell dy albume këtë vit

S.B.

Ardian Bujupi lanson projektin e ri muzikor “Paname”

S.B.

Rita Ora vjen me imazhe atraktive, thotë se dëshiron pak pauzë nga xhirimet

S.B.

Dafina Zeqiri bën të ditur se ka realizuar versionin e dytë të këngën “Vuj Vuj Vuj”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...