Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Palmer: Çështja Kosovë-Serbi dhe ajo e Bosnjës, të ndara për Uashingtonin

I dërguari Special i SHBA-ve për Ballkanin, Mattheë Palmer, ka folur edhe njëherë për çështjen e problemit mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai theksoi se problemi mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe çështja e Bosnjës dhe Hercegovinës janë dy gjëra të ndara nga njëra tjetra për Uashingtonin.

Megjithatë, sipas Palmer në shumë pikëpamje ato shpesh janë të lidhura.

Në një intervistë për shërbimin në Bosnjë e Hercegovinë të Zerit të Amerikës, Palmer ka thënë se SHBA-të e përkrahin plotësisht dialogun Kosovë-Serbi të udhëhequr nga Bashkimi Evropian.

Postime të ngjashme

Kurti me rastin e “Ditës së Evropës”: Për njerëzit e Kosovës, BE-ja është më shumë se struktura dhe institucione

N E

Nga një aksident rrugor në Carralevë të Shtimes kanë humbur jetën dy fëmijë

N E

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me sulmin në Zubin Potok

N E

Ministri i Jashtëm kroat Gordan Grliq-Radman i reagon Vulinit pas deklaratës se Kroacia dhe Kosovën janë “vëllezër të armëve”

N E

Policia e Kosovës jep detaje lidhur me rastin e ndodhur sot në Zubin Potok

N E

Vjosa Osmani sot kujtoi heroin e kombit, Ilir Konushevcin: Iliri dhe liria janë një

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...