Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pamja e bukur në autostradën S101 të provincës Xinjiang të Kinës Veriperëndimore

Në Xinjiang të Kinës Veriperëndimore, mund të shikoni pamjen shumë të bukur të autostradës S101 nga qyteti Urumqi deri në autostradën Duku. Kjo autostradë është ndërtuar rreth luginës. Kur udhëton me makinë në këtë rrugë, mund të shikosh shkretëtirën e Gobit, kanione, liqene, male dhe pamje të ndryshme.

Postime të ngjashme

Sulmohet me raketa baza amerikane në Irak

Lea Muslija

Amerika bllokon pranimin e Ukrainës në NATO?

Lea Muslija

Rusia “zbutet” e para, kthen ambasadorin në Washington pas takimit Biden-Putin

Lea Muslija

Paralajmëron OBSH: Bëni kujdes, pandemia s’ka marrë fund

Lea Muslija

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...