Pamje “apokaliptike” nga Moska, rrufeja godet trafostacionin – krani bie mbi shtyllën e tensionit të lartë

Vala e të nxehtit që ka goditur Moskën, në mënyrë të befasishme është ndërprerë në orët e para të mëngjesit, pasi një mot i lig shkaktoi kataklizmin e vërtetë në kryeqytetin rus.

Gjatë vikendit temperaturat u ngritën në 36 gradë celsius, kurse sot ndryshoi gjithçka në Rusi. Në rrugën Pravda u shemb një kulm i shtëpisë, e kamerat e kanë filmuar këtë moment.

Fillimisht qielli u errësua, më pas pasuan erërat e forta që merrnin gjithçka që u dilte përpara. Pamjet e këtyre momenteve u publikuan në rrjete sociale.

Por ajo çfarë e karakterizoi më së shumti këtë ngjarje ishte rrufeja që goditi trafostacionin në Shelkovo në lindje të Moskës – duke shkaktuar një shpërthim të fuqishëm.

Pamje tjera tregojnë momentin kur erërat e forta rrëzojnë kranin gjigant mbi një shtyllë të tensionit të lartë – hiq më mirë nuk kanë kaluar ndërtesat që kanë mbetur pa kulme dhe gjysma prej tyre kanë përfunduar në rrugë. 

Related posts

Bitcoin vazhdon të rritet, kriptovaluta i afrohet 60 mijë dollarëve

D V

Kina përballet me shpërthimin më të keq të koronavirusit, pas atij të Vuhanit

D V

Demonstruesit hoqën flamurin e talebanëve, ata qëlluan me armë mbi ta – të paktën tre të vdekur në protestat e Jalalabadit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More