Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pamje: Benzema Mendyt, “Mos ia paso topin Viniciusit, a s’e sheh që po luan kundër nesh”

Zhurnal Ads

Karim Benzema është kapur nga kamerat duke dalë kundër bashkëlojtarit të vet dhe partnerit në sulmin e Real Madridit, Vinicius Junior, pasi ka kërkuar që atij të mos i pasohet topi.

Sulmuesi brazilian e vazhdoi formën e dobët duke humbur shumë mundësi për të shënuar dhe duke mos qenë vendimtar për skuadrën e Zinedine Zidane as në barazimin e Real Madridit 2:2 me Borussia Monchengladbach në Ligën e Kampionëve.

Ai i shpërdoroi mundësitë për t’ia siguruar Realit fitoren e parë këtë sezon në Ligën e Kampionëve dhe pakënaqësinë me të e ka shprehur edhe Benzema tek bashkëlojtarët e tjerë.

Sulmuesi francez është kapur nga kamerat e Telefoot në tunel pas pjesës së parë, duke i dhënë mbrojtësit Mendy të mos ia pasoj topin Viniciuesit, edhe pse nuk ia përmend emrin atij.

“Vëlla mos ia paso topin atij. Të betohem në nënën time se ai po luan kundër nesh”, dëgjohet Benzema duke i dhënë Mendyt.

Në pjesën e dytë, Mendy ia pasoi topin Viniciusit vetëm tri herë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zëdhënësi i FFM-së, Zylbehari: Duam të fitojmë, pavarësisht se kemi përballë vëllezërit tanë

E.E.

Sabitzer refuzon rinovimin, alarmohen Arsenal e Tottenham

Z H

Reali, Bayern, United, Juve mësojnë çmimin e Haaland

E.E.

Pogba zbulon ëndrrën: Dua të luajë për Real Madridin

admin

Liverpooli synon transferimin e Renato Sanches si zëvendësues të Wijnaldum

E.E.

Pioli i befasuar me pjekurinë e lojtarëve të Milanit, pendohet pse vrapoi dhe festoi si i çmendur

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...