‘Pamje magjike’ të planetit tonë – SpaceX publikon momentin kur ekuipazhi civil pa për herë të parë Tokën nga hapësira

SpaceX ka ndarë momentin kur ekuipazhi civil Inspiration4 e pa Tokën për herë të parë nga hapësira.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet u kapën nga bordi i kapsulës hapësinore Crew Dragon, të kompanisë së raketave të SpaceX, që është në pronësi të Elon Musk.

Këto pamje magjike janë filmuar nga Sian Proctor – një nga katër anëtarët e ekuipazhit dhe tregon ekipin që hap kupolën, dritaren e madhe rrethore në Crew Dragon.

Gjatë gjithë kohës, siç shihet në video objektet brenda kapsulës, notojnë në gravitetin zero. 

Related posts

100 shishe të verës për secilin banor që mbushë 100 vjeç në kantonin zviceran

D V

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

Momenti kur krokodili kap dronin që po i fluturonte mbi kokë, i del tymi nga goja kur fillon ta përtypë atë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More