Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pamje mahnitëse nga Italia veriore, mbulohet nga “bora e verdhë”

Duket si një kartolinë, por në fakt janë disa pamje të shkëputura nga një zonë jo shumë larg vendit tonë, zonën e Valle d’Aosta , një nga vendet më të frekuentuara në Itali nga turistët.

Bora që ka pushtuar gjithë zonën nuk është aspak e zakonshme, pasi është me ngjyrë të verdhë.

Fenomeni është shkaktuar nga një “stuhi rëre” që vjen nga Afrika e Veriut në Evropën Qendrore dhe e cila ka transportuar rërën e Saharasë në Alpe, që tashmë është përzier me dëborën që ka rënë së fundmi në këtë zonë, duke falur disa pamje fantasike për pushuesit.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...