Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Pamje të ngadalësuara, çfarë ndodh me veturën tuaj kur goditni me shpejtësi të madhe pengesat në rrugë

Një person që e ka kanalin e tij në YouTube ka kryer një eksperiment.

Ai a modifikuar një veturë me të cilin me shpejtësinë e plotë i ka goditur pengesat në rrugë, dhe i ka filmuar ato me një video me xhirime të ngadalësuara, për të parë dëmet që pëson vetura, transmeton Telegrafi.

Gjithmonë kam menduar se goditja e këtyre gungave me këtë shpejtësi do të shkatërronte veturën, për habinë time nuk ndodhi që vetura e tij të dëmtohet shumë.

Vet personi që e kishte kryer këtë eksperiment tha: Unë kurrë, as në ëndrrat e mia të çmendura nuk kam menduar se do të ishte kështu, me siguri mendova se shpejtësia me të cilën e kalova pengesën do ta dëmtonte më shumë veturën time.

Për më shumë shikojeni se me çfarë shpejtësie i kalon kjo veturë pengesat në rrugë.

Postime të ngjashme

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

S.B.

Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...