Agjencia Zhurnal.mk

Pamje të rënda/ SHBA: Trupat e vdekur nga COVID-19 po barten me pirun ngritës në kamion

Nga Nju Jorku është shpërndarë një video që shfaq bartjen e trupave të pajetë për në kamion me pirun ngritës.

Videoja – e cila u realizua nga një kalimtar nga makina e tyre – tregon kufomat në ngarkesë të një automjeti.

Që nga e hëna në mëngjes, në Nju Jork ishin 142,000 raste të koronavirusit në SHBA dhe 2.500 njerëz vdiqën.

Nju Jorku është duke pritur ‘kulmin’ e rasteve në javët e ardhshme, në kohën kur sistemi shëndetësor në vend është afër kolapsit.

Dr. Anthony Fauci ka parashikuar se vdekjet nga COVID-19 në SHBA mund të shkojnë deri në 100-200 mijë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...