Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Pamjet e para të Volkswagen Tiguan X

Fotografitë e para zyrtare të modelit Tiguan X mbërrijnë nga Kina dhe në to shihet versioni më i shtrenjtë, R-Line.

Automjeti bazohet mbi versionin standard të Tiguanit, por pjesa e pasme e modelit X ndryshon tërësisht, me kulmin që lëshohet gradualisht.

Versioni i Tiguan X, i paraqitur në fotografi është më i shtrenjti, me motor 2.0 TSI dhe 220 kuajfuqi.

Fuqia bartet në të katër rrotat përmes ndërruesit me shtatë shpejtësi dhe sistemit të Volkswagenit 4 Motion.

Volkswagen Tiguan X është prodhuar në Kinë, në kompaninë e përbashkët kinezo-gjermane SAIC-VW.

Postime të ngjashme

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

Volkswageni paralajmëron dy modele të reja elektrike

S.B.

Shitjet e automjeteve BMW në maksimumin historik

R Zh

Shitjet e veturave në Gjermani rriten me 36% në mars

S.B.

Qëndronte i “konservuar” për 35 vjet, zbulohet një Porsche super i rrallë – një makinë që përmbante një mrekulli të vërtetë

S.B.

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...