Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pamjet e rënda nga morgu/ Rama: Përdorin edhe të vdekurit për luftën për pushtet

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me akuzat politike të bëra nga ana e opozitës për situatën e covid -19.

Sipas Ramës opozita arrin të përdorin edhe të vdekurit për t’i shërbyer luftës së tyre për të ardhur në pushtet.

“Arrin të përdorin edhe të vdekurit edhe vdekjen, për një nevojë të një lufte të dëshpëruar për pushtet. Është e turpshme që ne të diskutojmë ne këtu. Nuk ka si ndodh.  E pamundur. diagnozat i bëjnë mjekët. Nuk jemi ne të diskutojmë këtu dhe aq më pak partitë politike të vënë diagnoza. Nuk ka një përgjigje tjetër.” tha Rama.

Kujtojmë se pak ditë më parë në disa media u shpërndanë pamje të rënda nga morgu, ku shiheshin disa trupa të mbështjellë me çarçaf në dysheme për shkak të fluksit të lartë të vdekjeve.

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare/ Ja kur i vjen sërish mundësia Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në!

Dafina Vidishiqi

900 mijë vaksinime antiCOVID në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ikën nga hoteli të pakënaqur nga kushtet, pronarja i zë rrugën çiftit me fëmijë të vogël

Dafina Vidishiqi

Mes bukurive magjepsëse të maleve të Leskovikut, kyeministri Rama publikon pamje nga agroturizmi i shumëkërkuar

Bekim Laçi

Këshilli Europian, sot fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Bekim Laçi

Energjia eolike, “Washington Post”: Shqipëria diversifikon prodhimin e energjisë elektrike me bazë ujin

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...