Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pamjet/ Horror në Itali! 200 trupa përfundojnë në det pas shembjes së një varreze

ITALI- Një pjesë e varrezave të Camogli (Genova) është shembur në det. Janë rreth dyqind arkivole që kanë përfunduar në det pas një rrëshqitje dheu.

Rrëshqitja shkatërroi gjithashtu dy kishëzat me trupat që ishin brenda duke bërë që gërmadhat të përfundojnë në det.

Shembja është shkaktuar nga erozioni i shkëmbit poshtë zonës së varrezave, i përkeqësuar me shumë gjasa nga stuhitë që kanë goditur Ligurinë në vitet e fundit.

Tino Revello, këshilltar për Punët Publike të komunës së Camogli, shpjegoi se zona ishte nën vëzhgim për disa kohë dhe po punohej për konsolidimin e shkëmbit shkëmbor nën varreza: “ditët e fundit kishte pasur çuditshme tinguj që kërcasin “. Ekipet e zhytësve nga brigada e zjarrfikësve, anije nga Rojet Bregdetare dhe vetë zjarrfikësit, si dhe një helikopter i zjarrfikësve shkuan në vendin e shembjes.

Postime të ngjashme

Tre vajza punonjëse televizioni vriten me armë në Xhalalabad

T E

Diplomacia kineze përmes vaksinës

T E

Rriten sulmet ndaj amerikano-aziatikëve

T E

Princi i Kurorës Saudite fajtor për vrasjen e gazetarit

S.B.

Evropianët nga vera mund të udhëtojnë me pasaporta të Covid-19

S.B.

Franca ndryshon qëndrimin për vaksinën AstraZeneca

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...