Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pamjet nga Tabanoci më shumë se shqetësuese, qytetarët e vaksinuar kthehen në shtëpi

Shkup, 27 mars – Qytetarët nga Maqedonia janë kthyer sot nga vaksinimi në Beograd. Sipas pamjeve së publikuar nga Kanal 5 , mund të shihet se sa i zënë është vendkalimi kufitar Tabanoc, ku aktualisht po kthehen ata që morën vaksinën në Serbi.

Pothuajse në të njëjtën kohë me vaksinimin masiv të qytetarëve në Serbi, sot kryeministri Bullgar Borisov njoftoi se do dërgojë vaksina për Maqedoninë.

Opinioni sot shkruan se kjo pamje është shqetësuese sepse në vend që qeveria e udhëhequr nga Venko Filipçe dhe Zoran Zaev të na sigurojë vaksina në Maqedoni, ajo detyron dhe shqetëson qytetarët të kërkojnë shpëtim jashtë kufijve të vendit tonë.

Postime të ngjashme

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

Bislimovski: KRRE duhet ta përcaktojë edhe çmimin e ujit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...