Shqipëri

Pamjet nga Vlora, era e fortë rrëzon pemë dhe dëmton kabinat në plazh

Zhurnal Ads

Era e fortë ne qytetin bregdetar të Vlorës ka shkaktuar dëme në pjesën e Lungomarës janë rrëzuar pemë dhe kabina të cilat qëndronin aty gjatë sezonit turistik.  

Po kështu ka pasur pemë të rrëzuara përgjatë pyllit të sodës.

Raportohen probleme me energjinë elektrike edhe në fshatra si pasojë e erës së fortë.

Kapiteneria e Vlorës informon se lundrimi detar i anijeve të vogla dhe anijeve të peshkimit por edhe nisja e trageteve të linjës do të vijojë të jetë i pezulluar të paktën deri në orën 15:00.

Pas kësaj ore do të vlerësohet nëse tragetet e linjës do të jenë sërish në funksion apo dhe nëse do të lejohet lundrimi i mjeteve të peshkimit dhe anijeve të vogla.

Postime të ngjashme

10% e qytetarëve në Tiranë jetojnë në banesa që rrezikojnë të shemben prej tërmeteve

admin

20 pacientë me koronavirus të trajtuar me plazmën e gjakut

admin

“QSUT ishte pazar”! Ish-ministri i Shëndetësisë i kthehet Ramës: Po fsheh “masakrën” në farmaceutikë!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...