Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pamjet virale nga tërmeti i sotëm në Turqi, shihni si tunden makinat në mes të autostradës (Video)

Zhurnal Ads

Të paktën 12 persona humbën jetën dhe 419 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e Seferihisar të qytetit Izmir të Turqisë, njoftoi Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD).

AFAD njoftoi se tërmeti ndodhi në ora 14:51 sipas kohës lokale në një thellësi prej 16,54 kilometrash.

Nga agjencia gjithashtu njoftuan se pas tërmetit u regjistruan të paktën 84 tronditje më të vogla pasuese, 16 prej të cilave ishtin mbi 4,0 ballë.Aktivitetet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë rreth 17 ndërtesave të shkatërruara dhe të dëmtuara në qytetin që ka rreth 4,37 milionë banorë dhe që është qyteti i tretë më i madh i Turqisë për nga popullsia.

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Java e dhënies së Çmimeve Nobel – A do vlerësohen më shumë gra në 2020?

admin

Mozambik, 7 të vdekur si pasojë e goditjes së rrufesë

S.B.

32 të vdekur në sulmin e parë të madh me bombë në Irak, pas tre vjetësh

T E

Kthimi i virusit/ Irlanda pranë izolimit total

admin

Laureatet e Çmimit Nobel nderohen në mungesë

S.B.

Demokracia amerikane “nën rrethim”, ndërkohë Kongresi rifillon punimet/ 4 të vdekur dhe 52 të arrestuar nga trazirat

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...