Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Panamaja merr vendim që për shkak të pandemisë, burrat dhe gratë të blejnë ndaras

Shteti i Panamasë nga e hëna do ta aplikojë masën e kufizimit të lëvizjes duke kërkuar që femrat dhe meshkujt ta shfrytëzojnë tregun të ndarë nga njëri-tjetri, në ditë të ndryshme.

Këto vendime i bëri të ditura ministri i Shëndetësisë, Luis Sukre, i bëri me dije se masa të ngjashme do vendosen në zonat më të goditura nga koronavirusi.

“Nga 21 dhjetori, me qëllim të zvogëlimit të përhapjes, blerjet do të kryhen bazuar në gjini”, ka thënë ai.

Siç shkruan Reuters, nga për Krishtlindje dhe Vitin e Ri, do të ketë izolim të plotë për të dy gjinitë.

Postime të ngjashme

Mbi 300 persona të akuzuar për sulmin në Kongresin amerikan

T E

Raporti që vë në alarm Italinë: Rreziku nga Covid-19 është rritur, nevojiten masa të reja

T E

Synohet të ulet me 10% të dendësia mesatare e ndotjes së ajrit

Bexhet Musliu

Intensifikohet kërkimi në fushën e qarqeve të integruara

Bexhet Musliu

Dhoma e Përfaqësuesve miraton ndihmën prej 1.9 trilion dollarësh

T E

Greqia “blindon” Kakavijën, shtrëngohen masat për tu futur në këtë vend

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...