Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pandemia nuk i ndal/ Ja sa shqiptarë kanë hyrë në vendin tonë në 24 orë nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

Pandemia e koronavirusit nuk i ndal shqiptarët që të kthehen për festa në Atdhe. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 468 shtetas dhe 141 mjete, më pak krahasuar me një ditë më parë ku fluksi ka qenë edhe më i madh.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për “BalkanWeb” se në Qafë-Thanë kanë hyrë 1789 shtetas dhe kanë dalë 1789 shtetas.

Kujtojmë se shqiptarët që rikthehen sërish në shtetin helen duhet t’i nënshtrohen karantinës për 14 ditë, në sajë të masave të marra kundër koronavirusit.

Postime të ngjashme

Irani sulmon Shqipërinë: Ju nuk flisni dot për të drejtat e njeriut, keni mbushur vendin me vrasës dhe terroristë

T E

Nëna braktis vajzën mes Turqisë, gjyshja detyrohet të kthehet në Shqipëri për ta shkolluar…

T E

Fotografia e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

T E

Transportonin 27 emigrantë të paligjshëm dhe nuk iu bindën urdhrit të policisë

T E

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...