Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Pandemia rriti fitimet e kompanisë Dell

Kompania e njohur ”Dell Technologies” njoftoi për rritje të fitimeve në tremujorin e katërt të vitit 2020, pasi të ardhurat u rritën me 9%, kryesisht për shkak të kërkesës së vazhdueshme për kompjuterë dhe notebook, ndërkohë që pandemia Covid-19 vazhdon të detyrojë shumë njerëz të punojnë në distancë.

Fitimet dhe të ardhurat për tremujorin tejkaluan vlerësimet e analistëve të “Wall Street”.

Të ardhurat për tremujorin u rritën në 26.11 miliardë dollarë nga 24.02 miliardë dollarë të vitit të kaluar.

Analistët kishin një vlerësim të të ardhurave prej 24.49 miliardë dollarësh. \ atsh

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...