Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Në moshën 38-vjeçare, Goran Pandev po jeton një rini të dytë në karrierës e tij.

Ai shënoi golin e parë të Maqedonisë së Veriut në Euro 2020, në debutimin ndaj Austrisë dhe tani ëndërron të marrë pikët e para në turneun kontinental.

Maqedonia e Veriut luan kundër Ukrainës së Andrei Shevchenkos.

“Jam i lumtur për golin dhe më vjen keq për rezultatin, por për ne ishte e rëndësishme të luanim në këtë Evropian. Përvojë dhe emocion i pabesueshëm për mua, për shokët e mi të skuadrës dhe për të gjithë vendin”.

“Austria fitoi me meritë, ne shpresojmë që në ndeshjet e ardhshme të jemi në gjendje të marrim rezultate pozitive dhe disa pikë, për ta përfunduar mirë këtë Evropian”, ka thënë fillimisht Pandev.

Për sulmuesin e Genoas, kapitenin e ekipit të tij, Kampionati Evropian mund të jetë momenti i duhur për të mbyllur karrierën.

“Ende nuk e di se çfarë do të bëj, jam përqendruar në Kampionatin Evropian, le të shohim nëse mund të luaj edhe një vit. Ne kemi shkruar historinë e vendit tonë, jemi brezi i parë që kemi arritëm këtë rezultat”.

“Por tani duam të bëjmë figurë të mire. Jemi një ekip i ri me pak përvojë në këto gara ndërkombëtare”.

“Ukraina? Për ne do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, por nuk kemi asgjë për të humbur dhe shpresojmë të marrim rezultat pozitiv. Ata janë favoritë, por ne do të përpiqemi”, përfundoi Pandev. 

Postime të ngjashme

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

Merr fund pritja 97 vjeçare e Filipineve për medaljen e artë – ëndrrën e realizoi Hidilyn Diaz

D V

Zyrtare: Unitedi arrin marrëveshje me Realin për transferimin e Varane

D V

Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...