Maqedoni

Panel diskutim “Katedra Adenauer 2020”: Sfida parazgjedhore dhe perspektivat e BE-së

Zhurnal Ads

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Panel diskutimi i tretë me radhë të ekspertëve “Katedra Adenauer 2020: Sfidat parazgjedhore dhe perspektivat e BE-së” do të mbahet në Manastir.

Siç paralajmëroi Fondacioni Konrad Adenauer, tema të diskutimit do të jenë: Krijimi i parlamentit që u përgjigjet nevojave të qytetarëve – dilema dhe zgjidhje; Roli i partive politike në krijimin e kohezionit shoqëror; Ndikimi i shoqërisë civile mbi proceset politike; Arsimi si mjet për brezat e ardhshëm në shoqëri pas pandemisë të Kovid-19; si dhe Sfidat e rrugës drejt evropianizimit të sistemit politik të Maqedonisë së Veriut.

Ngjarja, theksojnë, do të organizohet në pajtim me të gjitha protokollet për mbrojtje nga koronavirusi.

Postime të ngjashme

561 raste të reja, 22 të vdekur dhe 197 të shëruar, bilanci i fundit me Covid 19

admin

Osmani sot takohet me shefin e diplomacisë shqiptare Gent Cakaj

Z H

Osmani i bindur se Bullgaria nuk do të pengojë rrugën e Maqedonisë për në BE

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...