Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Panel diskutim “Multikulturalizmi dhe vlerat evropiane në media”

Shkup, 20 maj – Zhurnal.mk – “Me cilat sfida përballen mediat?” Cili është roli i mediave në promovimin e vlerave evropiane dhe multikulturalizmit në vendin tonë?, janë disa nga pyetjet që do të parashtrohen në panel diskutimin “Multikulturalizmi dhe vlerat Evropiane në media”, i cili do të mbahet sot i organizuar nga CIVIL.

Pjesëmarrës në panel do të jenë Elida Zulbeari, redaktore e Portalb, Dragan Antonovski, drejtor dhe kryeredaktor i MIA-s dhe Filjana Koka, nënkryetare e SHGM-së dhe gazetare në RTMV. Ngjarja do të moderohet nga Dehran Muratov nga CIVIL.

Paneli është pjesë e projektit “Perspektivat Evropiane” të cilin CIVIL e zbaton me mbështetjen e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës federale të Gjermanisë nga 1 prilli i këtij viti.

Postime të ngjashme

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

R Zh

Milloshoski: Bujar Osmani të raportojë për udhërrëfyesin me Bullgarinë para Komisionit për Politikë të Jashtme

R Zh

Aleanca për Shqiptarët: Nxënësve u kërkohen para për dëftesa, partia e korruptuar, BDI të ndalojë keqpërdorimet

R Zh

Në mjekim spitalor janë 105 pacientë me kovid, 37 prej tyre në Shkup

R Zh

Zaev: LSDM-ja është favorite në zgjedhjet lokale

R Zh

Vazhdojnë rregullat aktuale për hyrje në Greqi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...