Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Panik në vend/ Lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyten disa fshatra gjatë natës

Reshjet e dendura dhe pa ndalim të shiut kanë krijuar një situatë serioze në vend. Përveç bllokimit të disa akseve, shqetësuese mbeten lumenjtë të cilët për shkak të ujërave pritet të dalin nga shtratit, referuar edhe parashikimeve të meteorologëve, ku moti i keq do të jetë i pranishëm gjatë gjithë javës.

Kështu, mësohet se lumi Ishëm ka dal nga shtrati dhe ka sjell përmbytje të disa fshatrave në Fushë-Krujë.

Konkretisht përmbytje ka pasur në fshatin Bilaj, Mallkuç dhe Murqinë.

Reshjet e vazhdueshme të shiut të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje edhe në Kurbin. Në fshatin Gjorem, sipërfaqe të tokave bujqësore ndodhen nën ujë.

Situata tepër serioze, paraqitet edhe në qytetet bregdetare si Durrës apo Vlorë. Bashkia e kësaj të fundit apeloi që të shmangen lëvizjes përgjatë natës së lamë pas dhe këtë të hënë.

Postime të ngjashme

Varianti Delta, rrezikshmëria, kulmi i virusit dhe masat; Flet zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini

D V

Ministria e Arsimit publikon datat e sezonit të vjeshtës, ja kur mund të rijapin provimet nxënësit mbetës

D V

“Gati për Shqipërinë”, Rama: Eksplorojmë së bashku mundësitë e formave të bashkëpunimit me të interesuarit

D V

Raporti i DASH për klimën e biznesit, PD: Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar në Europë, ditë e mirë që SPAK të hetojë…

D V

Tërmet i fortë në Shqipëri

D V

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, rriten rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...