Agjencia Zhurnal.mk

Paniku nga virusi, meksikanët bllokojnë kufirin për amerikanët

Disa protestues meksikanë kanë bllokuar kufirin me Amerikën pasi nuk duan që në vendin e tyre të futen amerikanë, në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit. Demonstruesit bllokuan pikën kufitare të Nogalesit, që lidh Arizonën me Senora. Ata kërkojë që kushdo që kalon kufirin nga ana e SHBA-së duhet të jetë testuar për koronavirus dhe të ketë rezultuar negativ. SHBA-ja tashmë ka numrin më të lartë të rasteve me koronavirus në të gjithë botën (më shumë se 86 000), ndërkohë që Meksika numëron vetëm 585 raste.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...