Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Panovski: Regjistrimi të organizohet në ambiente të hapura

Shkup, 8 shkurt – Pasi enti për statistikë prezantojë metodologjinë e regjistrimit në Maqedoni për në muajin prill, 2021 ka reaguar epidimiologu Nikolla Panovski duke kërkuar që regjistrimi të organizohet në ambiente të hapura që mos shtohen rastet e infektimit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Rreth mesit të muajit maj regjistruesit e popullatës dhe bizneseve mund të bëjnë regjistrimin në hapësira të hapura apo në vende para shtëpive. Regjistruesit e kanë patjetër që të kenë maska mbrojtëse për të mbrojtur veten dhe qytetarët. Ndërkohë që regjistrimi të bëhet, duhet që të menaxhohet në atë mënyrë që të zhvillohet edhe vaksinimi i popullatës” tha mes tjerash Panovski.

Panovski ka qenë një ndër mjekët më të zhurmshëm në Maqedoni i cili shpesh herë ka kritikuar vendimet e Qeverisë në kohën e pandemisë globale COVID-19. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...