Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Panovski viziton Covid Qendrat, në mënyrë të rregullt trajtohen pacientët

Zhurnal Ads

Shkup, 29 nentor – Ministria e Shëndetësisë njoftoi se mjeku Nikolla Panovski ka vizituar Covid Qendrat me ftesë të ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Panovski, siç thuhet në kumtesë, ka bërë vizitë dhe kontroll të pacientëve dhe te ministri Filipçe ka dërguar mendim ekspertësh për organizimin e Covid Qendrat, kuadrin profesional dhe me çfarë terapie shërohen pacientët.

“Në mënyrë të organizuar dhe solida janë vendosur qendrat, me ndarje të qartë të zonës së kuqe dhe të gjelbër, personeli është i mbrojtur, ndërsa ajo që opinioni duhet ta dijë, është se në të gjitha qendrat vazhdimisht ka pulmolog të pranishëm”, shkruan Panovski.

Sa i përket shërimit, Panovski ka konstatuar se pacientët mjekohen me antibiotikë dhe me barna tjera.

“Respektohen protokollet e mjekimit, edhe antibiotikët jepen sipas pasqyrës klinike”, thuhet në mendimin e Panovskit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Intervistë/Bytyqi: “TVSH-ja ime”, nga janari do të rritet në 2400 denarë që do të i’u kthehen qytetarëve

E.E.

Zaevi dhe Filipçe në takim me përfaqësues të veprimtarisë për festime dhe dasma: Dialogu ka filluar, së bashku do t’i gjejmë zgjidhjet më të mira

T E

Karakacanov: Faktor të jashtëm tentojnë të bindin pushtetin në Sofje për të ndryshuar qëndrimin ndaj RMV

T E

Cili do të ishte reagimi i faktorit politik shqiptarë nga bllokimi eventual i Sofjes për nisjen e bisedimeve?

admin

Dimovski: Kushtetuta nuk lejon që seancat e Kuvendit të mbahen online

Z H

Filipçe: Nuk ka nevojë për orë policore, në spitale ende ka vende të lira

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...