Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Papa apel para Krishtlindjes: Nuk është momenti të festojmë si çdo vit

Në këtë fazë të pandemisë ku dhe Organizata e Kombeve të Bashkuara bëri thirrje për më shumë vëmendje ndaj varfërimit të popujve, Papa Françesku nga Bazilika e Shën Pjetrit, iu bëri bësimtarëve apelin e tij përpara fëstës së Krishtlindjes.

“Nuk është momenti të festojmë si çdo vit por Krishtli lind në zemër e prej andej këtë gëzim duhet ta ndajmë me ata që nuk kanë mundësi të gëzojnë njësoj. Jini më të dashur dhe të dhembshur ndaj atyre që ju rrethojnë.”, ishte apeli i Atit të Shenjtë.

Papa po ashtu theksoi edhe një herë nevojën për mos t’u fokusuar tek e ngrëna e bollshme, por nevoja e shpërndarjes së ngrohtësisë familjare.

Postime të ngjashme

Senati amerikan miraton paketën e ndihmës

T E

Tërmeti 6 ballë “shkundi” Greqinë, shënohet viktima e parë, humb jetën i moshuari

T E

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të renda

R Zh

CMG-ja: Një vend, dy sisteme, mënyra më e mirë institucionale për stabilitetin afatgjatë në Hong-Kong

R Zh

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...