Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Papa dhuron për Krishtlindje 4 mijë tamponë për të pastrehët në Romë

Me rastin e Krishtlindjes, Papa Françesku i ka dhuruar Romës 4 mijë tamponë për të diagnostikuar të pastrehët nga Covid-19. Këta janë marrë nga Papa si një dhuratë nga Sllovenia, e cila, falë angazhimit të Bamirësisë Apostolike, në bashkëpunim me Institutin e Mjekësisë së Solidaritetit dhe San Gallicano Ifo, do të përdoren për të testuar të pastrehët në kryeqytetin italian.

Instituti i Mjekësisë së Solidaritetit shprehu falënderime të përzemërta për Papa Françeskun dhe për Konrad Krajewskin për gjithçka që bënë për të mbrojtur shtresat më vulnerabël, përfshirë diagnostikimin për Covid-19 dhe ka mundësuar pritjen në ambiente të dedikuara për njerëzit që ishin në rrugë.

Postime të ngjashme

9 viktima dhe 144 raste të reja me Kovid-19 në Mal të Zi

N E

Franca me 29.344 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Garë e fortë për kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë

N E

SHBA nis vaksinimin e personave mbi 18 vjeç

N E

Izraeli siguron vaksinat Anti-Covid për vitin 2022

N E

Ushtria e Çadit vret 300 rebelë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...