Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Papa Françesku del kundër fesë: Çiftet e së njëjtës gjini duhet të mbrohen me ligj

Zhurnal Ads

Për çiftet e së njëjtës gjini duhet të krijohet një ligj për partneritetin civil, ka thënë të mërkurën Papa Françesku, gjatë promovimit të dokumentarit të Evgeny Afineevsky.

Ai ka deklaruar se homoseksualët kanë të drejtë të kenë familje dhe se janë fëmijë të Zotit.

“Askush nuk duhet të lihet anash apo të bëhet i mjerë për këtë gjë. Na duhet të krijojmë një ligj për partneritet civil. Në atë mënyrë ata mbulohen ligjërisht”, ka thënë Papa, shkruan BBC.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vullkani më aktiv në Islandë është drejt shpërthimit

admin

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

T E

Republikanët dhe demokratët propozojnë një plan rimëkëmbjeje

S.B.

I riu algjerian sulmohet me thikë në Kosovë, i kërkon ministrit të Jashtëm të Algjerisë ta kthejë në vendin e tij

T E

Në SHBA po hetohet një skemë ryshfeti që përfshinë Shtëpinë e Bardhë

S.B.

Shpërthime njëra pas tjetrës, humbin jetën 4 persona mes tyre 2 oficerë policie

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...