Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Papa Françesku dhe Benedikti marrin dozat e para të vaksinës kundër COVID-19

Zhurnal Ads

Papa Françesku dhe ish-Papa Benedikti kanë marrë sot dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit, ka njoftuar Vatikani, shkruan CNN.

Zëdhënësi i Vatikanit, Matteo Bruni, ka thënë se “Papa është vaksinuar dhe gjithçka është zhvilluar brenda programit të vaksinimit të qytet-shtetit të Vatikanit”, transmeton Telegrafi.

Javëve të fundit Papa Françesku ka folur disa herë për vaksinat kundër coronavirusit.

“Besoj se çdokush do të duhej ta merrte vaksinën. Nuk është një opsion, është një zgjedhje etike sepse në pyetje është shëndeti i juaj, që nuk mund të luani me të”, ka deklaruar Papa Françesku.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Scot Morrison e vuri Australinë në një pozitë të vështirë

B M

Vala e dytë e Covid-19 në Europë: Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë kontinentin

T E

Kina bën thirrje për forcimin e lidhjeve me ShBA-në pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor

Z H

Largimi nga BE pa marrëveshje rrezikon sektorin shëndetësor britanik

S.B.

Pesë të vdekur nga përplasja në ajër e avionëve turistikë në Francë

admin

​Mali i Zi me masa të reja antiCOVID-19 në fillim të javës së ardhshme

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...