Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Paqe në Diego Maradona, Napoli dhe Atalanta lënë të hapur çështjen e kualifikimit

Napoli dhe Atalanta lënë gjithçka të hapur për gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e Italisë pasi përballja e parë mes tyre në stadiumin Diego Armando Maradona u mbyll në barazim pa gola.

Derbin kuqezi mes Hysajt dhe Gjimshitit të dy titullarë nuk e fitoi asnjëri, ndërkohë që qëndroi për 90 minuta në stol Amir Rrahmani. Në pjesën e parë dominimi ishte i gjithi i bergamaskëve të cilët shpërdoruan shumë para portës së Napolit.

Në fraksionin e dytë Napoli e rriti disi nivelin e lojës por gjithsesi pavarsisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, rezultati nuk ndryshoi më.

Ndeshja e kthimit do të luhet pas një jave në Bergamo me Napolin që mund t’i mjaftojë edhe një barazim me gola për të kaluar në finale, dhe për të tentuar mbrojtjen e trofeut.

Postime të ngjashme

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

Varane i tha Real Madridit të harrojë ofertat nga Chelsea e PSG dhe të përqendrohet vetëm te Man Utd

D V

Milani i interesuar për transferimin e Ceballosit

D V

Lukaku pritet të bëhet lojtari më i shtrenjtë i Serie A i shitur ndonjëherë

D V

‘Mos shko te Chelsea’ – tifozët e Interit i shkruajnë Lukakut dhe agjentit të tij

D V

Marley Ake rezulton pozitiv me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...