Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Para daljes së iPhone 12, Samsung Galaxy Note 20 Ultra ishte telefoni më i shitur me 5G!

Galaxy Note 20 Ultra, i cili u zbulua në gusht të vitit 2020, u bë telefoni më i shitur në botë me rrjetin 5G për muajin shtator.

Sipas një raporti të ri nga firma e kërkimit të tregut Counterpoint Research, Galaxy Note 20 Ultra morri 5% të tregut global të telefonave me rrjetin 5G.

Përpara lansimit të serisë iPhone 12 nga Apple, tre nga 10 telefonat më të shitur në të gjithë botën, modelet me rrjetin 5G, u prodhuan nga Samsung, ndërsa pjesa tjetër prej tyre u bënë nga firmat kineze.

P40 Pro (4.5%) dhe Nova 7 (4.3%) nga Huawei u vendosën në pozitat e dyta dhe të treta. Galaxy S20 + ishte në pozitën e katërt me një pjesë të tregut prej 4%, ndërsa Galaxy Note 20 ishte në vendin e tetë me 2.9% të tregut të telefonave me rrjetin 5G.

Postime të ngjashme

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

TikTok pajtohet të paguajë 92 milionë dollarë, akuzohet për shkelje ligjore me softuerin për njohje të fytyrës

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

Interneti hapësinor së shpejti do të mbulojë të gjithë Tokën, tregohet edhe çmimi i tij

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...