Paraburgim për një 69-të vjeçar i dyshuar për sulm gjinor ndaj një fëmije

Tetovë, 5 tetor – Gjykata në procedurën paraprake sot caktoi masë paraburgimi për një 69-të vjeçar nga Tetova si i dyshuar për vepër penale “sulm gjinor ndaj një fëmije”.

Ai dje në mbrëmje  ishte privuar nga liria, sepse rreth orës 19:45 e ka prekur një të mitur nga Tetova, fqinjen e tij.

“Pas privimit nga liria SPB Tetovë ngriti padi penale deri te Prokuroria për dyshim se ka bërë vepër penale sipas nenit 188 të Kodit Penal. Gjykatësi në procedurën paraprake të Gjykatës Themelore Tetovë, pas padisë penale të përgatitur dhe të dorëzuar  i ka caktuar masë paraburgimi prej 30 ditëve”, informojnë nga SPB Tetovë.

Ai sot  do të dërgohet në Institucionin Ndëshkues-Përmirësues “Burgu Shkup” në Shkup për vuajtje të paraburgimit.

Related posts

Një i vdekur dhe një i lënduar në një aksident trafiku në Përrenjas të Shqipërisë

Redaksia

Arrestohen katër persona në Pejë, të njëjtit ishin në kërkim nga policia

D V

Në Shkup dje 178 kundërvajtje – 94 për ngasje të shpejtë, 21 për mospasje të patent shoferit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More