Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Paraburgim për vjedhësit e druve që rrahën policët

Prilep, 27 shtator – Vjedhësve të druve të cilët të enjten rrahën policët u është shqiptuar paraburgim. Bëhet fjalë për dhjetë persona nga Prilepi të cilët janë në moshë mes 21 dhe 57 vjeç. Ata do të mbahen në paraburgim 30 ditë.

Ministria e Brendshme kundër tyre ngriti padi penale deri te Prokuroria e Prilepit, për shkak të sulmit ndaj pesë policëve, përderisa të njëjtit kontrollonin rrugën e vjetër Prilep – Veles.

Policia ndaloi tre automjete që nuk kishin targa. Një automjet ishte arratisur ndërsa dy të tjerët ishin të ngarkuar me dru ahu. Pas kësaj, vjedhësit e druve filluan të silleshin në mënyrë agresive dhe sulmuan policët.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Detaje nga aksidenti në Vlorë, kush është 22-vjeçari që po e ndiqte policia, dyshohet se kishte armë

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Aksident me fatalitet në Vushtrri, humb jetën një 59 vjeçar

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...