Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Të gjithë gjyqtarët e prokurorët që janë larguar nga sistemi i drejtësisë për shkak të vettingut, duhet tu hetohet pasuria nëse ajo është vendosur nga korrupsioni apo jo.

Paralajmërimi është bërë nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila madje tha se kjo pasuri do tu sekuestrohet të gjithë atyre që kanë shfrytëzuar postin për të zhvatur para nga qytetarët.

Teksa përcolli rekomandimet e Këshillit të Ministrave për Prokurorinë e Përgjithshme, Gjonaj tha se gjyqtarët e korruptuar duhet të jenë në lupën e SPAK dhe Gjykatës së Posaçme.

Ndërsa kryeprokurori, Olsian Çela, theksoi domosdoshmërinë e përfshirjes së drejtuesve të prokurorive në ndjekjen e rekomandimeve, që kanë impakt në luftën ndaj kriminalitetit.

Postime të ngjashme

Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën Thethin në korrik

D V

Video/ Pamjet nga tuneli i Skërficës, Rama: Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë

D V

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

Berisha i përgjigjet ambasadores amerikane: Asgjë s’mund të më pengoj të përmbush misionin e besuar nga zgjedhësit shqiptarë

D V

U shpall ‘Non Grata’/ Kim ultimatum Bashës: Në shtator në Parlament pa Berishën! Një parti s’mund të ‘hajë bar’ për hir të një deputeti! Të shkëputemi nga komunizmi

D V

Hapet gara për ndërtimin e aeroportit të Sarandës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...