Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Paralajmërohen vërshime të shpejta dhe shkarkime rrufesh në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se ditëve në vazhdim do të ketë mundësi për vërshime në Kosovë. Përmes një njoftimi, IHMK ka bërë të ditur se nga nesër do të vazhdojë me intensitet më të shtuar shiu në disa vende të Kosovës. Ndërsa, mund të ketë edhe probleme në zonat urbane.

“Reshje lokale të shiut të cilat kanë filluar, gjatë orëve të pasdites së sotme (05/10/2020), të përcjellura me shkarkime rrufesh, pritet që të vazhdojnë me intensitet më të shtuar dhe nesër datë 06/10/2020, të cilat në disa zona të Kosovës mund të shkaktojnë vërshime të shpejta dhe probleme në zonat urbane. Pritet që intensiteti dhe sasia më e lartë e tyre të jetë në regjionin e Prizrenit”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Postime të ngjashme

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

Josep Borrell: Dialogu do të rifillojë para fundit të qershorit siç kemi rënë dakord me kryeministrin Kurti

N E

Von Cramon thotë se hijet e nacionalizmit vazhdojnë të pengojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...