Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Paralajmërohet Hennessey Mammoth 6×6 me 1200 kuajfuqi

Së fundmi, është prezantuar modeli Ram 1500 TRX por kompania e njohur amerikane, Hennessey tashmë ka përgatitur versionin e tij të modifikuar që mban emrin Mammoth 6×6.

Ky model ka motor 6.2-litër V8 me kapacitet prej 523 kW/712 kuajfuqi, ndërsa versioni i Hennesseyit do të ketë motor 7.0-litër V8 e 895 kW/1217 kuajfuqi, transmeton KOHA.

Përveç motorit të fuqishëm, Hennessey Mammoth 6×6 do të ketë shtesë edhe një palë rrota për dallim nga modeli standard, hapësirë më të madhe për bagazh, mbrojtësit e rinj, amortizatorët “Off-Road” më të avancuar, dritat LED, si dhe enterier të modifikuar.

Gjithashtu, Mammoth 6×6 do të prodhohet në seri të kufizuar në vetëm tri njësi ndërsa sa i përket çmimit, ai do të fillojë të shitet me çmim prej 500.000 dollarë.

Postime të ngjashme

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...