Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Paralajmërohet mundësia e përkeqësimit të situatës me COVID në Serbi, brenda 24 orëve 214 raste të reja

Si pasojë e kësaj, është bërë e ditur se ekziston potencial i madh që situate të përkeqësohet.

Imunologu, Srdja Jankoviq ka deklaruar se rreziku është mëse i qartë dhe se situate mund të përkeqësohet e për këtë arsye u ka bërë thirrje qytetarëve dhe autoriteteve të zbatojnë masat në mënyrë sa më rigoroze dhe në mënyrë të vazhdueshme.

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi u konfirmuan 214 raste të reja me COVID-19, ndërsa u shënuan dy vdekje.

Duhet përkujtuar që situatë e ngjashme është thuajse në cdo vend të rajonit, por edhe më gjerë./Lajmi.net/

Postime të ngjashme

Vaksina kundër koronavirusit të ri, kushti kryesor për haxh

S.B.

Zelandë e Re, mbyllet Auckland, shkak një infeksion i ri i koronavirusit

S.B.

Qindra vajza lirohen pas rrëmbimit në një shkollë të Nigerisë

S.B.

OKB: Mijëra sirianë, ende të zhdukur

S.B.

3 943 të vdekur në 24 orët e fundit në Gjermani

S.B.

Gjeorgji, Michel kërkon dialog për kapërcimin e krizës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...