Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Paraqitja më e mirë e sezonit” – Koeman i ngazëllyer me Barcelonën e vet

Zhurnal Ads

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, e ka lartësuar paraqitjen e skuadrës së vet në fitoren 2:0 kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve si më të mirën deri tani këtë sezon.

Ousmane Dembele dhe Lionel Messi shënuan në fitoren e Barcelonës kundër Juventusit në Allianz Stadium të mërkurën.

Sikur mos të ishte për portierin Wojciech Szczesny, Barcelona do të fitonte me rezultat edhe më të thellë.

Koeman u emërua trajner i Barçës këtë verë, në një kohë trazirash në klubin katalonas.

“Bëmë paraqitje madhështore kundër një ekipi shumë të fortë në Evropë. Kemi krijuar shumë mundësi për të shënuar. Jam i lumtur me stilin e lojës dhe karakterin që skuadra ime e tregoi”, tha Koeman pas ndeshjes.

Ai shtoi: “Kjo ishte paraqitja më e mirë e sezonit dhe sigurisht më e kompletuara. E kontrolluam mesin e fushës. Fitorja kundër një ekipi si Juventus do të na ndihmojë në të ardhmen sigurisht”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si mund të luajë Chelsea nën urdhrat e Tuchel dhe me Mbappen si transferimi rekord?

E.E.

Kean ka bindur drejtuesit e PSG

Z H

S’ka transferim për Rashicën, Leverkusen është ftohur prej tij

E.E.

Neymar nuk po mendon më për Barçën, është i lumtur në PSG

E.E.

Pulev: Meçi historik Joshua-Fury s’do të ndodhë, sepse unë do ta rrah Joshuan

E.E.

Bonucci: Dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund – e dinim forcën e Milanit

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...