Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Parashikimi i motit

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Mot stabil me temperatura më të ulta të mëngjesit paralajmëron Drejtoria për punë hidrometeorologjike për periudhën e ardhshme.

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri 9, ndërsa ajo maksimale prej 14 deri 21 gradë Celsius.

Në Shkup moti kryesisht do të jetë me diell me erë të dobët veriore. Temperatura minimale do të ulet deri 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 18 gradë Celsius.

Gjatë javës së ardhshme moti do të jetë stabil me mëngjese të ftohta dhe temperatura të ulta minimale, ndrësa ato ditore do të jetë në rritje graduale.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...