Kosovë

Parashikimi i motit në Kosovë

Zhurnal Ads

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, njofton Insajderi.

Në pjesën veriperëndimore dhe veriore të vendit parashihen reshje shiu, situatë e cila do të ndikoj dukshëm në rënien e fushave termike në atë pjesë të Dukagjinit, deri sa pjesa tjetër e territorit mbetet në ndikimin e vranësirave dhe intervaleve me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-18 m/s.

Postime të ngjashme

Policia e Kosovës arreston 15 persona për 24 orë

admin

Vjosa Osmani: Shqipëria na ka borxh zbardhjen e vrasjes së Ahmet Krasniqit

admin

​Drejtoresha e Barnatores Qendrore në ShSKUK raporton në Komisionin për menaxhimin e pandemisë COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...