Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

Ky është momenti kur një parashutist arrin të zbret me 120 kilometra në orë, dhe të rrëmben kanaçen e Red Bullit që ishte i vendosur në një hapësirë të gjelbëruar.

Nil Farre Berge, 28-vjeç nga Barcelona e Spanjës, ishte hedhur me parashutë nga 3.700 metra lartësi dhe me një shpejtësi të madhe kishte zbritur për ta kapur me një precizitet të papara kanaçen, transmeton Telegrafi.

Derisa i afrohej tokës, ai zgjat dorën dhe kap pijen e preferuar dhe vazhdon rrugëtimin e tij të planifikuar. Madje Berge thotë se ky ishte tentimi i tij i parë, dhe se këtë “akrobacion” nuk e kishte ushtruar më parë.

Pamjet e këtij momenti janë bërë virale në internet, kurse parashutistit spanjoll i është kërkuar nga shumë persona nga e mbarë botë të realizoj diçka tjetër të ngjashme.

Postime të ngjashme

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

Një krijesë ‘aliene’ u pa në një plazh në Kaliforni

S.B.

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...