Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Parkingu i Qytetit-Shkup do të shesë makina, biçikleta dhe trotinetë

Ndërmarrja publike me bazë në Shkup, “Parkingu i Qytetit” do të shes biçikletat dhe trotinetët që ishin blerë me para buxhetore me qëllim që të jepen me qira për shfrytëzime ditore nga qytetarët.

Por për shkak se projekti për rentabilitet dështoi, ndërmarrja publike do të shes disa prej biçikletave dhe trotinetëve që nuk janë dëmtuar ose që nuk janë vjedhur.

Do të shiten 4 trotinetë, 7 trotinetë elektrikë dhe 22 biçikleta të thjeshta. Gjithashtu në shitje do të jenë tetë makina, shtatë skuter dhe një makinë për pastrim, pasi sipas autoriteteve janë më të vjetra se 10 vjet dhe kostot e mirëmbajtjes janë shumë të larta.

Postime të ngjashme

𝐔 𝐧𝐝𝐚𝐧𝐞̈ 𝟏𝟏 𝐯𝐞𝐧𝐝𝐢𝐦𝐞 𝐩𝐞̈𝐫 𝐊𝐨𝐩𝐬𝐡𝐭𝐢𝐧 𝐞 𝐟𝐞̈𝐦𝐢𝐣𝐞̈𝐯𝐞 “𝐅𝐢𝐝𝐚𝐧𝐢”

Z H

Prilep/ 11 qytetarë ngelin pa shtëpi, digjen dhe barakat sociale, shpëtohen 3 foshnje

Z H

Edhe Qyteti i Shkupit ndanë nga 10 mijë denarë shpërblime për zjarrfikësit

Z H

Komuna e Tetovës paralajmëron për stuhi lokale gjatë pasditës

Z H

Mbi 200 raste të reja me covid në Maqedoni

Z H

Ambasadorja amerikane Bërnz për vizitë në Parkun Nacional “Galiçica” në Ohër

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...